Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

BAKAN KİRİŞCİ, ALABALIK VE MİDYE YETİŞTİRİCİLİĞİ DESTEKLERİNİ ARTIRDIKLARINI BİLDİRDİ

Alabalık yetiştiricisi için kilogram başına 0,75 lira olarak uygulanan destek, yılda 50 ton altında proje kapasitesine sahip alabalık yetiştiricileri için 1,5 lira, 50 ton üzerinde kapasite sahipleri için 1 lira olarak uygulanacak. Ayrıca midye yetiştiriciliği için kilogram başına 10 kuruş olarak uygulanan destek, 50 kuruşa yükseltildi.

BAKAN KİRİŞCİ, ALABALIK VE MİDYE YETİŞTİRİCİLİĞİ DESTEKLERİNİ ARTIRDIKLARINI BİLDİRDİ
08 Şubat 2023 - 00:38 - Güncelleme: 08 Şubat 2023 - 04:00
Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci, alabalık ve midye yetiştiriciliğine verilen destekleri artırdıklarını bildirdi.
Tarımsal desteklemeler kapsamında, alabalık yetiştiricisi için kilogram başına 0,75 lira olarak uygulanan destek, yılda 50 ton altında proje kapasitesine sahip alabalık yetiştiricileri için yüzde 100 artırılarak 1,5 liraya yükseltildi. Aynı kapsamdaki destek, 50 ton üzerindeki proje kapasitesine sahip yetiştiriciler için 1 lira olarak uygulanacak.
Midye yetiştiriciliği için kilogram başına 10 kuruş olarak uygulanan destek, 50 kuruşa yükseltildi. Kapalı sistemde ve yeni türlerde 1,5 lira olarak uygulanan destek, kapalı sistemde üretim için 2 liraya, yeni türlerde üretim için 3 liraya çıkarıldı.
Toprak havuzlarda balık yetiştiriciliği için 1 lira olarak uygulanan destek de 2 lira oldu.
Alabalık ve midye yetiştiriciliği desteklerini artırdıklarını belirten Kirişci, yeni destek tutarlarının yetiştiricilere hayırlı olmasını diledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum