Reklam

DEMİR; "KAFES BALIKÇILIĞINI GELİŞTİRECEĞİZ"

TSO Başkanlarının Karadeniz Bölgesi “Tecrübe paylaşımı” teknik gezisi sürüyor

DEMİR; "KAFES BALIKÇILIĞINI GELİŞTİRECEĞİZ"
02 Mart 2022 - 18:44 - Güncelleme: 02 Mart 2022 - 18:48

Zonguldak’ta ki Ticaret ve Sanayi Odaları Başkanları, Karadeniz bölgesi teknik gezi ve tecrübe paylaşımı ziyaretleri kapsamında Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası ve Trabzon Ticaret Borsası’nı ziyaret etti.

İlk olarak Trabzon Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret eden Zonguldak heyetini,  Başkan Dr. Mustafa Suat Hacısalihoğlu , Yönetim Kurulu Üyeleri ve Genel Sekreter Ali Rıza Kul karşıladı. Zonguldak TSO Yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir, “Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’nın faaliyetleri hakkında bilgi alarak tecrübe paylaşımlarını gerçekleştirdik” dedi.

Demir,  ‘’Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mustafa Suat Hacısalihoğlu , Yönetim Kurulu Üyeleri ve Genel Sekreter Ali Rıza Kul’a tecrübe paylaşımları için teşekkür ederim. Sektörel çeşitliliğin sağlanması kapsamında bizde Zonguldak’ta kafes balıkçılığı yapmayı planlıyoruz. Bu işin öncülüğünü yapan ve en iyi şekilde yapan sizlerin bilgi ve tecrübelerinden faydalanarak doğru şekilde bu sektöre girelim istiyoruz” dedi.

Demir, Denizde kafes balığı üretim alanlarını ve karada işleme tesislerini ziyaret ettiklerini belirterek, “Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi ve Yomra  Su Ürünleri Yetiştiriciliği Araştırma Geliştirme İnşaat Hafriyat Nakliyat Turizm ve Ticaret Ltd. Şti. sahibi İlker Yıldırım eşlik ederek sahada bilgi verdi. Karada balık işleme tesisi olarak POLİTEK İnş. Amb. Gıda ve Su Ürünleri San. Tic. A.Ş.firması ziyaret ettik.POLİTEK İnş. Amb. Gıda ve Su Ürünleri San. Tic. A.Ş.firması Genel Müdürü Tayfun Denizer den sektöre dair bilgiler edindik” dedi.

Zonguldak heyeti daha sonra Trabzon Ticaret Borsasını ziyaret etti. Trabzon Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Ergan , Yönetim Kurulu Üyeleri ve Genel Sekreter Nazlı Genç tarafından karşılanan heyet Borsanın çalışmaları hakkında ayrıntılı bilgi aldı. Demir, “Trabzon Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Ergan , Yönetim Kurulu Üyeleri ve Genel Sekreter Nazlı Genç’e tecrübe paylaşımları  ve misafirperverlikleri için teşekkür ederim.Bilindiği üzere İlimizde lisanslı depoculuk konusunda bizim de çalışmalarımız var. Bu tecrübe paylaşımlarını yaparak Trabzon Ticaret Borsasını çalışmaları ve tecrübeleri de bizlere yol gösterici olacak” diye konuştu.

Ziyaretlere, Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir, Kdz.Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş, Devrek Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Haldun Hacıkulaoğlu, Alaplı Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Ocak, Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Muharrem Sarıkaya, Kdz.Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Gündüz Acar, Devrek Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Cihat Yaban, Alaplı Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Taner Arslan ile Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odaları Akademik Danışmanı Doç. Dr. Ferdi Kesikoğlu katıldı.

(Cevdet AKGÜN)
Kaynak

YORUMLAR

  • 0 Yorum