Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Dünyanın önde gelen balıkçılık etkinliği: Global Fishery Forum ve Seafood Expo Russia Fuarı

Yerel balıkçılık, su ürünleri yetiştiriciliği, işleme, gemi yapımı, lojistik ve paketleme işletmelerini dünya çapında binlerce işletmeyle birleştiren Rusya balıkçılık sektörünün en önemli etkinliği: Global Fishery Forum ve Seafood Expo Russia Fuarı. Bu yıl etkinlik 17-19 Eylül tarihlerinde St. Petersburg'da düzenlenecek ve ilk açılışından bu yana 7. yıldönümü kutlanacak.

Dünyanın önde gelen balıkçılık etkinliği: Global Fishery Forum ve Seafood Expo Russia Fuarı
28 Haziran 2024 - 02:24 - Güncelleme: 02 Temmuz 2024 - 22:12

2017 yılından bu yana fuar, erişim alanını sürekli genişletmekte ve dünyanın dört bir yanından karşılıklı faydaya dayalı işbirliği ile ilgilenen profesyonel kitleleri ağırlamaktadır. Geçen yıl itibarıyla Seafood Expo Russia, Rusya’nın 37 bölgesinden ve 17 ülkeden 350 katılımcıyı bir araya getirerek çoğunluğu yakalama ve işleme, su ürünleri yetiştiriciliği, gemi yapımı ve onarımı sektörlerini temsil etmiştir. Etkinlik, Rusya'nın 17 bölgesi ve 75 yabancı ülkeden 85 sektör uzmanı da dahil olmak üzere rekor sayıda katılımcıyı bir araya getirmiştir.

Fuar, Rusya'nın Uzak Doğu, Kuzey, Orta ve Güney bölgelerinden tüm sektör temsilcilerine sadece ülke içerisinde müşteri bulmalarına değil, aynı zamanda ihracat kapasitelerini artırmalarına da olanak sağlamaktadır. Seafood Expo Russia ayrıca tüccarların, ton balığı gibi balık ürünlerinin ve arzı iç talebi karşılamayan diğer türlerin yeniden satışı için ortaklar bulmalarına da yardımcı olmaktadır. Yengeç, karides, uskumru, ringa balığı, yabani somon, morina balığı, kömür balığı, deniz kestanesi, deniz tarağı ve deniz hıyarı, katılımcıların sergileyecekleri ürünlerin sadece küçük bir kısmı. Yıllar boyunca etkinlik, en büyük balık üreticisi ülkeleri temsil eden uluslararası delegasyonlara başarıyla ev sahipliği yapmış ve etkili, sürdürülebilir ortak gelişim için hayati bir platform olarak iş ortaklıklarına açık kalmaya devam etmektedir.

Uluslararası işbirliği fırsatlarının keşfedilmesi

Etkinliğin ardından, sektörle ilgili çeşitli konuları kapsayan kapsamlı iş programı yer alacaktır. Bu yılki iş gündeminde, hem Rus hem de yabancı üretimdeki yenilikler ile bunların uygulama pratikleri ve Rus balıkçılık sektörünün devam etmekte olan dönüşümü yer almaktadır. Önemli konulardan biri de, teknolojide kendi kendine yeterliliğin dengelenmesi, gemi yapımı, işleme, paketleme, depolama ve balıkçılık sektörünün diğer alanlarının ortak gelişimi ile ilgilenen ülkelerle ortaklıklar kurulması olacaktır.

Küresel balıkçılık sektöründe bir numara olma kararlılığıyla hareket eden ülke, büyük ölçekli bir yenileme kampanyasına bağlı kalmaya devam etmektedir. Geniş su kaynakları, su ürünleri sektörünün hızlı gelişimi, yakalama ve işleme alanlarındaki artışın yanı sıra teknoloji ve ekipman tedarikçileriyle önceki ilişkilerin kopması, Avrasya ve dünyanın dört bir yanından gelen paydaşlarla yeni ticari bağlantı ve ortak kalkınma girişimleri oluşturmaları için muazzam fırsatlar sunmaktadır.

Dünya genelindeki potansiyel ortaklarla müzakereleri kolaylaştırmak amacıyla, bu yılki fuarda balıkçılık filosunun güncellenmesi ve balıkçılık endüstrisinin sürekli çalışmasının sağlanması amacıyla daha da ilgi gösterilmesi planlanan gemi yapımı, onarımı, ekipman ve liman altyapısına yönelik yeni özel fuar olan Küresel Gemi Teknolojisi (Ship Tech Global) Fuarının lansmanı gerçekleştirilecektir.

Nasıl katılınır?

VII Global Fishery Forum & Seafood Expo Russia Fuarı, 17-19 Eylül 2024 tarihlerinde St. Petersburg'daki Expoforum Exhibition and Convention Center’da gerçekleştirilecektir. Alanın %80'inin rezerve edilmesine rağmen, yine de katılımcılardan biri olma fırsatı yakalayabilirsiniz. Fuar, avantajlar ve katılım koşulları hakkında daha fazla bilgi edinmek için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz: https://seafoodexporussia.com/en/

Her zamanki gibi, katılmak isteyen herkes zorunlu kayıttan sonra ücretsiz giriş hakkı elde edebilir. Etkinliğin resmi web sitesinde ücretsiz e-bilet bulabilirsiniz.

Global Fishery Forum & Seafood Expo Russia Fuarı, Federal Balıkçılık Ajansı tarafından organize edilmekte ve Rusya Tarım Bakanlığı tarafından desteklenmektedir. Forum ve Fuarın resmi operatörü Expo Solutions Group’tur. Şirket, Rus balıkçılık endüstrisinin çeşitli iş etkinlikleri ve China Fisheries and Seafood Expo’nun yanı sıra SEAFOOD EXPO EURASIA fuarı da dahil olmak üzere yerel ve uluslararası projeler düzenleme konusunda uzmanlaşmıştır. 2021 yılında Uluslararası Fuarcılık Sektörü Derneği (UFI), Seafood Expo Russia Fuarına kalite işareti vermiştir – bu işaret fuarın dünya seviyesine uygunluk sertifikası "UFI Onaylı Uluslararası Etkinlik” anlamına gelmektedir.


YORUMLAR

  • 0 Yorum