Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Bolu'da 36 Tesis, Yıllık 325 Ton Alabalık Üretiyor

Bolu'da bulunan 36 kayıtlı su ürünleri yetiştiriciliği tesisi, yıllık olarak 325 ton alabalık eti üreterek ülke ekonomisine önemli bir katkı sağlıyor. Bolu Tarım İl Müdürü Zekeriya Ar, bu tesisleri tek tek ziyaret ederek üretim süreçlerini yakından inceliyor

Bolu'da 36 Tesis, Yıllık 325 Ton Alabalık Üretiyor
04 Temmuz 2024 - 00:00 - Güncelleme: 04 Temmuz 2024 - 00:11

Örnek gösteriliyor
 

Mudurnu’nun Taşkesti Beldesinde yer alan ve sektörde örnek gösterilen ‘Alpa Su ve Deniz Ürünleri Bekdemirler

Alabalık Tesisi’ son ziyaret edilen tesislerden biri oldu. Tesisi gezen İl Müdürü Zekeriya Ar, Sakarya Bolu Düzce Su Ürünleri Yetiştiricileri ve Üreticileri Birliği Başkanı Mahmut Altıparmak'tan alabalık yetiştiriciliği hakkında detaylı bilgi aldı.


Teşvikler sürüyor

Bolu'da ticari yetiştiricilik alanında Gökkuşağı alabalığı öne çıkarken, sülük ve sazan yetiştiriciliği de büyük bir öneme sahip. Sazan yetiştiriciliği, hem balık stoklarını artırıyor hem de halkın sağlıklı beslenmesine katkıda bulunarak balık tüketimini ve amatör olta balıkçılığını teşvik ediyor. Bu tesisler, yıllık 325 ton balık eti üretiminin yanı sıra yaklaşık 8,5 milyon yavru balık üretimi de gerçekleştiriyor.
 

‘’Üreticinin yanında olmaya devam edeceğiz’’

İl Müdürü Zekeriya Ar, üreticilere olan desteklerini sürdüreceklerini belirterek, "Bakanlığımızın liderliğinde, üretim sürecinde üreticilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Üreticilerimizi tebrik ediyor, bol ve bereketli kazançlar diliyoruz" ifadelerini kullandı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum