Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Hedefimiz Sasu'yu Türkiye'ye tanıtmak

Malum, Koronavirüs dünyayı sağlık ile birlikte ekonomik anlamda da çok olumsuz etkiledi. Alınan tedbirler ile kapanan işyerleri, işsiz kalan çalışanlar, ihracat ve üretimin durması derken ekonomi daraldı.

Hedefimiz Sasu'yu Türkiye'ye tanıtmak
22 Ocak 2021 - 14:29
Malum, Koronavirüs dünyayı sağlık ile birlikte ekonomik anlamda da çok olumsuz etkiledi. Alınan tedbirler ile kapanan işyerleri, işsiz kalan çalışanlar, ihracat ve üretimin durması derken ekonomi daraldı.

Her şeye rağmen ayakta kalabilmeye, üretmeye, ihracata, ülke ekonomisine ve istihdama katkı için mücadele eden iş insanlarımızı gerçekten yürekten kutlamak gerek.

İşte bu yazı dizimizde kahramanları sizlerle buluşturacağız. Sasu Su Ürünleri Yönetim Kurulu Başkanı Alican Yamanyılmaz, Pandemi dönemi ve ilerisi hakkındaki sorularımızı yanıtladı.

Sasu’yu anlatır mısınız nezaman kuruldu, ne üretiyor, kaç kişiye istihdam sağlıyor?

2001 yılında  aile şirketi olarak kurulan Sasu, deniz ürünleri  işleme ve ihracatı yaparak sektöre adımını atmıştı.  İthal ettiğimiz balık ürünlerinin işlemesini yapıp, katma değerli ürün haline getirip ambalajlıyor ve ihracatını gerçekleştiriyoruz. Bugün, kendini geliştiren ve yenileyen bir firma olarak teknolojive inovasyonu odağımıza aldık. Bu durum, hem üretim sürecimize hem de ürün çeşitliliğimize yansımaya başladı.

Ürün grubumuza yeni ürünler dahil ettik. “Soslu Ton Balığı Konservesi”ni  sektöre kazandıran firma olduğumuzu söyleyebilirim.

Kısaca ürünlerimizden bahsedecek olursak 3 başlıkta toplanıyor


Klasik ton balığı (ayçiçekyağlı )
Zeytinyağlı tonbalığı
Acılı ton balığı konservesi,
Light tonbalığı (Suda)

Soslu grubumuz
Akdeniz usülü  ton
Kuru domates ve soslu ton
Hardallı ton
Barbekülü ton
Mayonezli ton balığı
Jalapeno  biberli ve soslu  ton balığı,
Somon balık konservesi


Hazır yemek
Tahıllı ton balık
Fasulyeli tonbalık
Mısırlı tonbalık salatası

Bunun haricinde hazır yemeğe doğru ilerlemekteyiz 20 bin metrekarelik bir alan üzerine kurulu, uluslararası ve ulusal üretim ve pazarlama trendlerini yakından takip ederek, büyümeye devam ediyoruz. 100 ü aşkın kişiye istihdam sağlamaktayız.

Pandemi dönemi sizi nasıl etkiledi?

Dönem olarak ilkbaşlarda  satışlar durdu ancak halkımız sonrasında  ürünlerin farkına varıp  raftan alımlar başladı. Bu süreçte eticaret satışları arttı ve ağırlığımızı o kanala gösterdik.


Salgının devam etmesi ihtimali üzerine ne gibi önlemler alıyorsunuz?

Şirketimiz ilk günden itibaren, titizlikle işleyişi yönetti. Çalışma arkadaşlarımızı uyardık eğitimler verdik, eğitimler aldık. Giriş- çıkışlarımızı kontrol ettik. Bu sebeple herhangi bir vakamız sözkonusu olmadı. Halende  iç denetimlerle  ve kontrollerle bu işleyişi kontrol altında tutmaya gayret ediyoruz.

Hedefleriniz nelerdir?

Hedeflerimiz, tüm Türkiye’de marka bilinirliği sağlamak ve tüketilmesini istemekteyiz. İnsanlar evlerine sağlıklı ucuz ve protein ağırlıklı ürün olan ton balık konserve ürününü tercih etmeli diye düşünmekteyiz.

Sanal mağazamız olan Tonsepeti.com ile satışlarımızı arttırmak istemekteyiz.

İnsanlar evlerinde kalırken biz üretime devam ettik ve  kapasitemize olumlu yönde yansıdı. Marketlerde, bakkallarda yoğun bir şekilde ve e-ticaret üzerinden satışlarımız oldu. Pazaryerlerinde ve sosyal medyada reklamlar vererek ürünümüze daha kolay ulaşıldı . Hem sıhhi hem güvenilir hem de hızlı bir   akışımız oldu.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum