Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

KILIÇ Holding, Agromey'i satın aldı

KILIÇ Holding, sektördeki liderliğini pekiştirmek ve global başarısına bir yenisini eklemek adına çipura ve levrek üreticisi Agromey’i satın aldı

KILIÇ Holding, Agromey'i satın aldı
12 Nisan 2024 - 00:59

Kılıç Deniz Ürünleri Üretimi A.Ş. aracılığıyla Türkiye’nin sağlıklı sularında, Avrupa Birliği standartlarındaki tam entegre tesisleriyle balık yetiştiriciliği ve üretimi gerçekleştiren KILIÇ Holding, sektöre yön vermeye devam ediyor.  Bu çerçevede, KIIÇ Holding, sektörün önde gelen, levrek, çipura üreticisi ve ihracatcısı Agromey Grubu satın alarak sektördeki etkinliğini daha da artırmayı hedefliyor. Bu birleşme, sonucunda, 33 bin ton lisanslı çipura levrek üretim kapasitesi, 90 bin tonluk extruder balık yemi üretim tesisi, 80 milyon adet kapasiteli kuluçkahane, 20 bin m² alanda kurulu işleme/paketleme tesisleri gibi önemli altyapı unsurlarını içermekte olup, 4 kıtada 38 ülkeye ihracat yaparak 70 milyon USD’lık bir ihracat hacmini beraberinde getirecek. 

KILIÇ Holding Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Kılıç, “Bu stratejik birleşme ile sektördeki liderliğimizi güçlendiriyor, 100 bin tonu aşan üretim kapasitemizle açık ara Dünyanın en büyük Akdeniz balıkları üreticisi oluyoruz. Agromey ailesini KILIÇ Holding bünyesine katmaktan dolayı büyük bir mutluluk duyuyoruz” dedi.

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum